0 item(s) - 0.00€

Nursery "Vidzemes ceriņi"

Nursery Vidzemē phone: 29229933 e-mail: info@vidzemescerini.lv
Branch Kurzemē phone.: 29219170 e-mail: baiba.pira@inbox.lv
We use the PIRS INTERIOR Sia structural unit for export
  • Philadelphus "Starbright"

‘Starbright’ (Philadelphus x hybrida)
Pasaulē jauns hibrīdaugs, kas radies savstarpējas apputeksnēšanas selekcijas projekta rezultātā, kas aizsākās 1990. gadā. Savstarpējas sakrustošanas tika veiktas, izmantojot atsevišķu sēklu vecāku Philadelphus delavayi ssp melanocalyx augu (nepatentēti) un atsevišķu ziedputekšņu vecāku Philadelphus lewisii augu (nepatentēti) emaskulētus ziedus.

Šai nesenajai, ātri augošajai Dr Vilfa Nikolla (Dr. Wilf Nicholls - Memorial University Botanical Garden in St. John's, Newfoundland, Canada) atlasei raksturīgi:
Bronzīgi, purpursarkani jaunie dzinumi un ļoti tumši purpura pumpuru kausiņu krāsa.  Uzplaukstot tie kontrastē ar ap 5 cm diametrā lieliem, tīri baltiem ziediem ar četrām ziedlapiņām un zeltaini dzeltenu putekšnīcu ar spēcīgu smaržu. Šo krāsu kombinācija atšķir ‘Starbright’ no citām zināmajām šķirnēm.  Krūms blīvs, stāvs. Krūma augstums mūsu apstākļos nav pārbaudīts, vidēji ap 2 – 2,5 m, pie diametra 1 – 1,8 m, jo fenotipiskās atšķirības var novērot, mainoties vides, klimatiskajiem un audzēšanas apstākļiem. Lapojums tumši zaļš, rudenī krāsojas oranži dzeltens. Salizturība – 30° C. Viens no visagrāk ziedošajiem filadelfiem. Ziedi sterili.
Kopšanas instrukcijas
Stādāms normālā dārza augsnē, saulē vai daļējā noēnojumā. Laista regulāri pēc vajadzības. Pavasarī jāmēslo ar universālu koku un krūmu mēslojumu. Pēc katriem 2-3 gadiem, tūlīt pēc ziedēšanas (jūlijā), krūmu apgriež, lai izraisītu enerģisku jaunu zaru augšanu, kas ziedēs nākamajā gadā. Ja krūmam nepieciešama zarojuma retināšana, to vislabāk veikt pēc ziedēšanas, vecu krūmu atjaunošanu veic agri pavasarī atstājot 10 cm garus celmiņus. Pavairo ar daļēji koksnainiem spraudeņiem.Krūms ar baltiem, tīriem, vienkāšiem ziediem, kas jauki kontrastē ar purpura kātiņiem un jaunajiem dzinumiem.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Philadelphus "Starbright"


Available Options